Eisenhower's Shawn Pascuzzi. File photo by Steve Younger.

Pascuzzi Earns Co-Region Player of the Year; A Dozen Warren County Players Named All Region

November 22, 2023

ERIE, Pa. – Eisenhower’s Shawn Pascuzzi was named the Region 2 District 10 Co-Region Player of the Year and he, along with nine of his Knights teammates and two Warren Dragons were named Region All-Stars, as voted on by the region coaches.

As a quarterback and defensive back, Pascuzzi helped lead the Knights to an 8-4 record, their fifth straight playoff appearance, and to at least the District 10 semifinals for the fourth straight year. Eisenhower came within an eyelash of heading back to the D10 championship game as well.

Offensively, Pascuzzi finished the season 57-118 passing for 895 yards with 14 touchdowns and six interceptions. He ran 92 times for 664 yards and eight scores. He had 55 total tackles and five passes defensed. On special teams, Pascuzzi punted 24 times with a 31.3-yard average and stuck six inside the 20. He averaged 19.6 yards on kickoff returns and 10.7 yards on punt returns.

Earning first team All-Region honors for Eisenhower were Kris Bunk at tight end, Tucker Lindell at running back and linebacker, JJ Darr at offensive line, Camron Jakubczak and Aiden Huebach at defensive line, Derek Childs at linebacker, and Cole Kellogg at defensive back.

On the second team were Pascuzzi at quarterback and defensive back, Logan Penley at running back, Ryan Chambers at all-purpose back and defensive back, Huebach at offensive line, and Kellogg at kicker.

For Warren, Eric Dippold and Tommy Nyquist earned second team honors in Region 4 at quarterback and all-purpose back, respectively.

Other Region Player of the Year honors went to Lakeview’s Mitchell Tingley (Region 1), Mercyhurst Prep’s Paul Johnson, Seneca’s Nolan Seabury and Pascuzzi (Region 2), Farrell’s Kabron Smith, Wilmington’s Ben Miller and Grove City’s Hunter Hohman (Region 3), Oil City’s Ethen Knox (Region 4), North East’s Jamari Curlett (Region 5), and Cathedral Prep’s Dajoure Hollingsworth and McDowell’s Cooper Cousins’ (Region 6).

The full teams are listed below.

REGION 1
FIRST TEAM
Offense

Luke Klonowski – Lakeview – 12 – TE
Danick Hinkson – Lakeview – 12 – WR
Blake Skiles – Lakeview – 11 – WR
Dorian Doubet – Maplewood – 12 – WR
Leyton Zacherl – Lakeview – 11 – QB
Mitchell Tingley – Lakeview – 12 – RB
Daemyin Mattocks – Mercer – 12 – RB
Blake Foulk – Cochranton – 12 – AP
Preston Gorton – Cambridge Springs – 12 – AP
Seth Sturgin – Mercer – 12 – OL
Garet Guthrie – Lakeview – 11 – OL
Garrett Mentch – Lakeview – 12 – OL
Mason Davis – Maplewood – 12 – OL
Porter Brooks – Saegertown – 12 – OL
Kolton Wilkinson – Reynolds – 12 – OL

Special teams

Mitchell Tingley – Lakeview – 12 – K
Dominick Kinney – Maplewood – 12 – P

Defense

Seth Sturgin – Mercer – 12 – DL
Tristen Mazzadra – Cambridge Springs – 12 – DL
Aiden Osborne – Lakeview – 12 – DL
Kyle Devinney – Lakeview – 12 – DL
Garet Guthrie – Lakeview – 11 – DL
Noah Cummings – Cochranton – 12 – LB
Mitchell Tingley – Lakeview – 12 – LB
Carter Addison – Mercer – 12 – LB
Elliott Beuchat – Maplewood – 12 – LB
Blake Foulk – Cochranton – 12 – DB
Danick Hinkson – Lakeview – 12 – DB
Daemyin Mattocks – Mercer – 12 – DB
Clarence Barber – Lakeview – 12 – DB

SECOND TEAM
Offense

Tristen Mazzadra – Cambridge Springs – 12 – TE
Kevyn Malgieri – Reynolds – 12 – WR
Brock Ondo – Kennedy Catholic – 10 – WR
Gavin Alabran – Reynolds – 12 – QB
Noah Cummings – Cochranton – 12 – RB
Carter Addison – Mercer – 12 – RB
Brett Kania – Cambridge Springs – 10 – RB
Brayden Booher – Lakeview – 11 – AP
Noah Moyer – Cambridge Springs – 11 – OL
Kyle Devinney – Lakeview – 12 – OL
Damarious Olson – Cambridge Springs – 12 – OL
Colt Proper – Cambridge Springs – 11 – OL
Nathan Heim – Cochranton – 12 – OL
William Guy – Lakeview – 11 – OL

Special teams

Reese Wilkinson – Saegertown – 11 – K
Gavin Alabran – Reynolds – 12 – P
Danick Hinkson – Lakeview – 12 – P

Defense

Noah Moyer – Cambridge Springs – 11 – DL
Mason Davis – Maplewood – 12 – DL
Casey Resek – Reynolds – 10 – DL
Porter Brooks – Saegertown – 11 – DL
Josh Gorton – Cambridge Springs – 12 – LB
Luke Klonowski – Lakeview – 12 – LB
Caden Guiler – Mercer – 12 – LB
Kolton Wilkinson – Reynolds – 12 – LB
Travis Blackburn – Reynolds – 12 – LB
Andrew Proper – Maplewood – 11 – DB
Wyatt Burchill – Saegertown – 11 – DB
Preston Gorton – Cambridge Springs – 12 – DB
Kevyn Malgieri – Reynolds – 12 – DB

Region co-champions – Cambridge Springs and Lakeview
Region player of the year – Mitchell Tingley, Lakeview

REGION 2
FIRST TEAM
Offense

Kris Bunk – Eisenhower – 12 – TE
Ja’son Ellman – Mercyhurst Prep – 12 – WR
Dominic Buscemi – Seneca – 10 – WR
Paul Johnson – Mercyhurst Prep – 12 – QB
JJ Ganska – Mercyhurst Prep – 12 – RB
Tucker Lindell – Eisenhower – 12 – RB
Skylar Olmstead – Union City – 12 – RB
Kolton Sutter – Northwestern – 12 – AP
JJ Darr – Eisenhower – 12 – OL
Kaleb Glasl – Northwestern – 12 – OL
Sean Sokolowski – Mercyhurst Prep – 12 – OL
Joe Pituch – Union City – 12 – OL
Joe Brennan – Seneca – 11 – OL

Special teams

Lucas Kantz – Mercyhurst Prep – 10 – K
Sam Kightlinger – Iroquois – 12 – P

Defense

Camron Jakubczak – Eisenhower – 12 – DL
Zack Kercheval – Mercyhurst Prep – 11 – DL
Aiden Huebach – Eisenhower – 11 – DL
Sean Sokolowski – Mercyhurst Prep – 12 – DL
Derek Childs – Eisenhower – 12 – LB
Isaiah Cadden – Seneca – 11 – LB
Owen Kerns – Union City – 12 – LB
Tucker Lindell – Eisenhower – 12 – LB
JJ Ganska – Mercyhurst Prep – 12 – DB
Steve Grayson – Mercyhurst Prep – 12 – DB
Ja’son Ellman – Mercyhurst Prep – 12 – DB
Cole Kellogg – Eisenhower – 12 – DB

SECOND TEAM
Offense

Cole Bennett – Iroquois – 10 – TE
Micah Pisarski – Iroquois – 12 – WR
Ramir Wallace – Mercyhurst Prep – 10 – WR
Shawn Pascuzzi – Eisenhower – 12 – QB
Nolan Seabury – Seneca – 12 – QB
Christian Krysiak – Iroquois – 12 – QB
Logan Penley – Eisenhower – 10 – RB
Owen Kerns – Union City – 12 – RB
Ryan Chambers – Eisenhower – 11 – AP
Zack Kercheval – Mercyhurst Prep – 11 – OL
Austin Jacobs – Seneca – 10 – OL
Aiden Huebach – Eisenhower – 11 – OL
Nick Smith – Seneca – 12 – OL
Brenden Johnson – Mercyhurst Prep – 12 – OL
Greg Gruda – Northwestern – 12 – OL
Riley Hinterleiter – Mercyhurst Prep – 10 – OL

Special teams

Cole Kellogg – Eisenhower – 12 – K
Nolan Seabury – Seneca – 12 – P

Defense

Nick Smith – Seneca – 12 – DL
Zyyir Lockett – Mercyhurst Prep – 10 – DL
Kaleb Glasl – Northwestern – 12 – DL
Travis Mitcham – Union City – 12 – DL
Joe Brennan – Seneca – 11 – DL
Jake Bahl – Union City – 12 – DL
Sam Kightlinger – Iroquois – 12 – LB
Craig Buckner – Mercyhurst Prep – 12 – LB
Amir Jones – Mercyhurst Prep – 10 – LB
Hunter Razanauskas – Mercyhurst Prep – 12 – LB
Savion Peoples – Iroquois – 12 – LB
Ryan Chambers – Eisenhower – 11 – DB
Shawn Pascuzzi – Eisenhower – 12 – DB
Kolton Sutter – Northwestern – 12 – DB
Dominic Buscemi – Seneca – 10 – DB

Region champion – Mercyhurst Prep
Region tri-players of the year – Paul Johnson, Mercyhurst Prep; Nolan Seabury, Seneca; and Shawn Pascuzzi, Eisenhower

REGION 3
FIRST TEAM
Offense

Jack Strausser – Greenville – 12 – TE
Parker Hilliard – Hickory – 12 – TE
Bryson Roberson – Sharon – 11 – TE
Simeir Wade – Farrell – 12 – WR
Dalton Byerly – Sharpsville – 12 – WR
Gavin Lutz – Grove City – 12 – WR
CC Harrison – Sharon – 12 – WR
Nathan Greer – Grove City – 11 – WR
Caullin Summers – Sharpsville – 12 – QB
Kabron Smith – Farrell – 12 – QB
Hunter Hohman – Grove City – 12 – QB
Ben Miller – Wilmington – 12 – RB
Juelz Johnson – Farrell – 10 – RB
Sean Kennedy – Hickory – 12 – RB
Cortez Nixon – Sharon – 12 – RB
Brandon Chambers – Farrell – 12 – AP
Kelvin Morrison – Hickory – 9 – AP
Brian White – Sharpsville – 11 – OL
Marcel Cheeks – Farrell – 12 – OL
Rocky Serafino – Wilmington – 12 – OL
Jacob Coulter – Wilmington – 10 – OL
Mally Green – Farrell – 12 – OL
Kevin McCullough – Sharpsville – 12 – OL
Delathian Boanes – Grove City – 10 – OL
Spencer Lee – Hickory – 11 – OL
Blaise Mullen – Slippery Rock – 12 – OL
Brodie Miller – Sharon – 11 – OL
Marcello Trezona – Grove City – 12 – OL

Special teams

James Winters – Wilmington – 12 – K
Jacob Stucchio – Grove City – 12 – K
Nick Solderich – Greenville – 11 – P
Hunter Hohman – Grove City – 12 – P

Defense

Marcel Cheeks – Farrell – 12 – DL
Brian White – Sharpsville – 11 – DL
Rocky Serafino – Wilmington – 12 – DL
Mally Green – Farrell – 12 – DL
Kevin McCullough – Sharpsville – 12 – DL
Delathian Boanes – Grove City – 10 – DL
Blaise Mullen – Slippery Rock – 12 – DL
Brodie Miller – Sharon – 11 – DL
Ike Friday – Sharon – 11 – DL
Marion Norris – Farrell – 12 – LB
Nic Andrada – Farrell – 12 – LB
Tyler Mikulin – Wilmington – 12 – LB
Jack Strausser – Greenville – 12 – LB
Caullin Summers – Sharpsville – 12 – LB
Hunter Hohman – Grove City – 12 – LB
Sean Kennedy – Hickory – 12 – LB
Bryson Roberson – Sharon – 11 – LB
Cortez Nixon – Sharon – 12- LB
Brandon Chambers – Farrell – 12 – DB
Simeir Wade – Farrell – 12 – DB
Nick Solderich – Greenville – 11 – DB
Ben Miller – Wilmington – 12 – DB
Buddah Book – Wilmington – 12 – DB
Gavin Lutz – Grove City – 12 – DB
Nathan Greer – Grove City – 11 – DB
Timmy Krivosh – Hickory – 12 – DB
Jaden Phillips – Hickory – 9 – DB
CC Harrison – Sharon – 12 – DB

SECOND TEAM
Offense

Hayden McFeaters – Sharpsville – 11 – TE
Clayton Martin – Grove City – 11 – TE
Danny Odem – Farrell – 10 – WR
Aiden Puskar – Sharpsville – 11 – WR
Sam Schwartz – Slippery Rock – 12 – WR
Tylon Cousins – Hickory – 12 – WR
Buddah Book – Wilmington – 12 – QB
Mister Ham – Sharon – 12 – QB
Zander Telesz – Hickory – 11 – QB
Rudy Gentile – Greenville – 10 – RB
Tyler Mikulin – Wilmington – 12 – RB
Will Acrie – Hickory – 12 – RB
Jaiden White – Sharpsville – 11 – AP
Eli Anderson – Slippery Rock – 12 – AP
Harry Parker – Farrell – 11 – OL
Willie Moore – Wilmington – 12 – OL
Josh Myers – Sharpsville – 12 – OL
Chazz Mercerio – Farrell – 12 – OL
Carter Horkovy – Wilmington – 12 – OL
Darnell LeCamara – Farrell – 11 – OL
Jack Wolfe – Grove City – 11 – OL
Dre Norris – Sharon – 12 – OL
Luke Lewis – Hickory – 10 – OL
Shawn Bulick – Sharon – 11 – OL
Sylus Puga – Sharon – 12 – OL

Special teams

Ryan Piccirilli – Sharpsville – 11 – K
Lukas Jones – Hickory – 12 – K
Kabron Smith – Farrell – 12 – P
Eli Anderson – Slippery Rock – 12 – P

Defense

Josh Myers – Sharpsville – 12 – DL
Jacob Coulter – Wilmington – 10 – DL
Harry Parker – Farrell – 11 – DL
Carter Horkovy – Wilmington – 12 – DL
Marcello Trezona – Grove City – 12 – DL
Luke Lewis – Hickory – 10 – DL
Parker Hilliard – Hickory – 12 – DL
Dre Norris – Sharon – 12 – DL
Braylon Harrison – Farrell – 12 – LB
Jamie Miller – Wilmington – 10 – LB
Willie Moore – Wilmington – 12 – LB
Mario Boatwright – Farrell – 9 – LB
Labron Wilder – Sharon – 12 – LB
Bode Stevenson – Grove City – 12 – LB
Adam Meyers – Hickory – 10 – LB
Juelz Johnson – Farrell – 10 – DB
Danny Odem – Farrell – 10 – DB
Jaiden White – Sharpsville – 11 – DB
Dalton Byerly – Sharpsville – 12 – DB
Lamont Austin – Sharon – 12 – DB
Sam Schwartz – Slippery Rock – 12 – DB
Tylon Cousins – Hickory – 12 – DB
Bishop Root – Sharon – 10 – DB
Eli Anderson – Slippery Rock – 12 – DB

Region champion – Farrell
Region tri-players of the year – Kabron Smith, Farrell; Ben Miller, Wilmington; and Hunter Hohman, Grove City

REGION 4
FIRST TEAM
Offense

Alex Wible – Franklin – 12 – TE
Gavin Stephens – Oil City – 11 – WR
Nic Williams – Meadville – 12 – WR
Cole Buckley – Franklin – 12 – QB
Ian McDonald – Titusville – 11 – QB
Ethen Knox – Oil City – 12 – RB
Jaxon Covell – Titusville – 11 – RB
Bradyn Miller – Meadville – 11 – RB
Kameron Mong – Titusville – 11 – AP
Justice Esser – Meadville – 12 – OL
Rocco Giliberto – Meadville – 12 – OL
Henry Milford – Oil City – 12 – OL
Ty Tidball – Meadville – 12 – OL
Kaleb Brunst – Titusville – 12 – OL
Tanner Kightlinger – Oil City – 11 – OL

Special teams

Nathan Pfennigwerth – Franklin – 12 – K
Nathan Pfennigwerth – Franklin – 12 – P

Defense

Justice Esser – Meadville – 12 – DL
Henry Milford – Oil City – 12 – DL
Kaleb Brunst – Titusville – 12 – DL
Justen Dunkle – Oil City – 12 – DL
Brighton Anderson – Meadville – 12 – LB
Tahlir McClure – Meadville – 12 – LB
Kevin Pearsall – Oil City – 12 – LB
Nate Sterns – Titusville – 12 – LB
JJ Miller – Titusville – 11 – LB
Ethen Knox – Oil City – 12 – DB
Cole Buckley – Franklin – 12 – DB
Nic Williams – Meadville – 12 – DB
Jaxon Covell – Titusville – 11 – DB
Ryan Reichel – Meadville – 12 – DB

SECOND TEAM
Offense

Jack Brown – Meadville – 12 – TE
Mason Titus – Titusville – 12 – WR
Max Getz – Conneaut – 12 WR
Landon Wolfkiel – Titusville – 12 – WR
Eric Dippold – Warren – 12 – QB
Jordan Lawrence – Meadville – 10 – RB
Joe Furguiele – Conneaut – 11 – RB
Brighton Anderson – Meadville – 12 – AP
Tommy Nyquist – Warren – 12 – AP
Darrius Graham – Franklin – 12 – OL
Tim Walentoski – Oil City – 11 – OL
Landon Perry – Franklin – 12 – OL
Gabe Wright – Franklin – 12 – OL
AJ Bucholz – Oil City – 11 – OL
Cameron Kerr – Titusville – 11 – OL
Burke Hancock – Titusville – 11 – OL

Special teams

Gavin Donaldson – Titusville – 12 – K
Kevin Pearsall – Oil City – 12 – P
Kameron Mong – Titusville – 11 – P

Defense

Kameron Mong – Titusville – 11 – DL
Landon Perry – Franklin – 12 – DL
Alex Hauf – Meadville – 11 – DL
Mason Hoke – Meadville – 11 – DL
Logan Groover – Conneaut – 12 – LB
Jacoby Thompson – Meadville – 10 – LB
Ben Garland – Oil City – 11 – LB
Alex Wible – Franklin – 12 – LB
Max Getz – Conneaut – 12 – DB
Mason Titus – Titusville – 12 – DB
Trystin Boocks – Franklin – 12 – DB
Ian McDonald – Titusville – 11 – DB

Region champion – Meadville
Region player of the year – Ethen Knox, Oil City

REGION 5
FIRST TEAM
Offense

Donnell Gamble – North East – 12 – TE
Jacob Zietz – General McLane – 11 – WR
Jamari Curlett – North East – 12 – WR
Jackson Humes – North East – 12 – QB
Magnus Lloyd – General McLane – 12 – RB
TyShawn Jones – Harbor Creek – 11 – RB
Conner McChesney – Fort LeBoeuf – 12 – AP
Jacob Babo – North East – 12 – OL
Aaron Lichtinger – Fort LeBoeuf – 12 – OL
Hayden Tomcho – Corry – 12 OL
Rob Angelone – Harbor Creek – 12 – OL
Ian Seymour – North East – 12 – OL

Special teams

Michael Gennuso – Fairview – 12 – K
Nolan Carey – Corry – 11 – P
Aiden Lesik – Fort LeBoeuf – 12 – P

Defense

Aaron Lichtinger – Fort LeBoeuf – 12 – DL
Hayden Tomcho – Corry – 12 – DL
Jack Sangl – Fort LeBoeuf – 12 – DL
Jared Corwin – General McLane – 10 – DL
Ian Seymour – North East – 12 – DL
Jacob Babo – North East – 12 – LB
Magnus Lloyd – General McLane – 12 – LB
Aiden Lesik – Fort LeBoeuf – 12 – LB
Lance Brown – Harbor Creek – 12 – LB
Jace Wallace – Fort LeBoeuf – 12 – LB
Nick Lesher – Corry – 11 – LB
Landon Kelly – North East – 12 – DB
Zach Marshall – Harbor Creek – 12 – DB
Damian Blose – Fort LeBoeuf – 11 – DB
Will Allen – Corry – 11 – DB

SECOND TEAM
Offense

Tobias Vahey – Harbor Creek – 11 – TE
Tanner Blum – Fort LeBoeuf – 12 – TE
Rylan Smith – Corry – 12 – WR
Jake Harkness – Fairview – 12 – WR
Damian Blose – Fort LeBoeuf – 11 – WR
Nolan Carey – Corry – 11 – QB
Aiden Lesik – Fort LeBoeuf – 12 – RB
Ryan Welka – Fort LeBoeuf – 12 – RB
Jared Corwin – General McLane – 10 – AP
Mason Sayers – General McLane – 11 – OL
Jack Sangl – Fort LeBoeuf – 12 – OL
John Duran – Fort LeBoeuf – 11 – OL
Kael Albers – Corry – 11 – OL
Isaac Moore – Fairview – 11 – OL
Owen Eisert – General McLane – 11 – OL
Colin Heaton – North East – 11 – OL

Special teams

Cooper Robson – General McLane – 12 – K
Tyler Gilmore – Girard – 12 – K
Joel Morey – North East – 11 – K
Cooper Robson – General McLane – 12 – P
Joel Morey – North East – 11 – P

Defense

Gavyn Henry – General McLane – 12 – DL
McKyle Albney – North East – 12 – DL
John Duran – Fort LeBoeuf – 11 – DL
Kaiden Miller – Girard – 12 – DL
Ahvilio Burgos – Fairview – 11 – DL
Levi Ehrhart – Corry – 12 – LB
Ryan Welka – Fort LeBoeuf – 12 – LB
Ian Salisbury – General McLane – 12 – LB
Vinny Campoli – Fairview – 11 – LB
Donnell Gamble – North East – 12 – DB
Jacob Zietz – General McLane – 11 – DB
Gabe Scouten – Corry – 12 – DB
Jake Harkness – Fairview – 12 – DB
Carter Crozier – North East – 10 – DB
Carson Papay – Fort LeBoeuf – 11 – DB

Region champion – North East
Region player of the year – Jamari Curlett, North East

REGION 6
FIRST TEAM
Offense

DayMar Dickerson – McDowell – 11 – TE
Braylon Littlejohn – Butler – 12 – WR
RJ Roberts – Cathedral Prep – 12 – WR
James Zigler – McDowell – 11 – WR
Blayze Myers – McDowell – 11 – QB
Dajoure Hollingsworth – Cathedral Prep – 12 – RB
Dom Berarducci – McDowell – 12 – RB
Adrien Tate – Erie – 12 – AP
LaMonte Fuller – Cathedral Prep – 12 – OL
Jiavani Cooley – Cathedral Prep – 12 – OL
Amari Hopkins – Erie – 12 – OL
Cooper Cousins – McDowell – 12 – OL
Aidan Probst – McDowell – 12 – OL
Terrell Holderman – Butler – 12 – OL

Special teams

Alex Sontheimer – McDowell – 12 – K
Christian Mortimer – Butler – 12 – K
Alex Sontheimer – McDowell – 12 – P
Braylon Littlejohn – Butler – 12 – P

Defense

Aidan Probst – McDowell – 12 – DL
DayMar Dickerson – McDowell – 11 – DL
Aden Wentz – Cathedral Prep – 12 – DL
Xavier Goshay – Cathedral Prep – 12 – DL
Terrell Holderman – Butler – 12 – DL
Montay Hollingsworth – Cathedral Prep – 11 – LB
Tyler Haft – Cathedral Prep – 12 – LB
Dom Berarducci – McDowell – 12 – LB
Drew Pilatowski – McDowell – 12 – LB
Jake Hower – McDowell – 11 – DB
James Zigler – McDowell – 11 – DB
RJ Roberts – Cathedral Prep – 12 – DB
Dan Oblich – Cathedral Prep – 12 – DB
Braylon Littlejohn – Butler – 12 – DB

SECOND TEAM
Offense

Joe Himes – Cathedral Prep – 11 – TE
Markel Pope – Erie – 11 – TE
Leo Whitaker – McDowell – 12 – WR
Keon Somerville – Erie – 12 – WR
Luke Costello – Cathedral Prep – 12 – QB
Suhtaun Lewis – Cathedral Prep – 12 – RB
Tajhae Thomas – Erie – 10 – RB
Stephon Porter – McDowell – 11 – RB
Landon Lacey – Butler – 12 – AP
Jake Hower – McDowell – 11 – AP
Parker Romines – McDowell – 12 – OL
Tim Swanson – Cathedral Prep – 12 – OL
AJ Baker – Butler – 12 – OL
Leland Anderson – Butler – 11 – OL
Julian Harrington – Erie – 11 – OL
Kaleb Nickson – Erie – 12 – OL
Ricky Russell – McDowell – 12 – OL

Special teams

Cam Christman – Cathedral Prep – 11 – K
Kaleb Nickson – Erie – 12 – K
Joe Himes – Cathedral Prep – 11 – P
Adrien Tate – Erie – 12 – P

Defense

Leland Anderson – Butler – 11 – DL
Jeff Barclay – Erie – 12 – DL
Clay Mallory – Cathedral Prep – 12 – DL
Javier Lucas – Erie – 12 – DL
John Dawson-Ruiz – McDowell – 12 – DL
Nyciere Smith – Erie – 11 – LB
AJ Baker – Butler – 12 – LB
Stephon Porter – McDowell – 11 – LB
Amari Farmer – Erie – 11 – LB
Chris Hamilton – Erie – 11 – DB
Keon Somerville – Erie – 12 – DB
Adrien Tate – Erie – 12 – DB
Landon Lacey – Butler – 12 – DB
Matt Herbe – McDowell – 12 – DB

Region champion – McDowell
Region co-players of the year – Dajoure Hollingsworth, Cathedral Prep; and Cooper Cousins, McDowell

         

Subscribe to our YouTube channel

Subscribe to our newsletter

   

White Cane Coffee presents Coffee & a Conversation

Don't Miss